Odporúčam: | Kačarína bloguje | Historický kalendár | BestMusic | BEST-CMS.INFO | Predaj náradia |

ODKAZYNachádzate sa v rubrike

MAKOTECH - Tvorba web stránok

Freeware - Grafika

Inkscape

Rubrika: Freeware - Grafika Vydané: 07. 05. 2007 Prečítané: 4127 krát

Inkscape je open source vektorový grafický editor.

Inkscape je open source vektorový grafický editor, schopnostmi podobný programům jako Illustrator, Freehand, CorelDraw, nebo Xara X a to za použití W3C standardu škálovatelné vektorové grafiky (SVG). Mezi podporované SVG schopnosti patří tvary, cesty, text, značky, klonování, průhlednost, změna velikosti, barevné přechody, vzorky a seskupování. Inkscape také podporuje Creative Commons meta-data, editování uzlů, vrstvy, komplexní operace s křivkami, trasování bitmap, text na křivce, přímé editování XML a mnohem více. Inkscape je schopno importovat formáty jako JPEG, PNG, TIFF a další. Také může exportovat PNG stejně jako mnoho vektorových formátů.

Hlavním cílem je vytvořit silný a schopný nástroj na kreslení plně kompatibilní s XML, SVG a CSS standardy. Také se snažíme pomocí otevřeného a komunitně orientovaného vývoje udržovat stále narůstající skupinu uživatelů a vývojářů.


gallery/thumbs/inkscape-0.46-paint-bucket_thumb.png

Nástroj Vedro s farbou funguje rovnako ako nástroj Vedro s farbou v rastrových editoroch obrázkov -- kliknutím na oblasť sa táto vyplní zvolenou farbou. Na rozdiel od iných editorov tento nástroj Inkscape disponuje ďalšími metódami výplne, ktoré vám urýchlia prácu.

gallery/thumbs/inkscape-0.46-engraving2_thumb.png

This example shows how the new hatching techniques can be used to produce a traditional line engraving from a photo. Note also that thinning/thickening can be used not only for hatchings but for sculpting arbitrary paths - easy shape morphing without the Node tool!

gallery/thumbs/inkscape-0.46-engraving1_thumb.png

Nástroju kaligrafické pero bolo pridaných niekoľko vlastností, ktoré umožnia v Inkscape tvoriť staré umenie rytiny. Snímka obrazovky demonštruje vektorizáciu vodiacej cesty pre rýchle a rovnomerné vyšrafovanie oblasti; pri vektorizácii pozadia pero reflektuje svetlosť pozadia v každom bode; a stenčovanie/zhrubovanie umožňuje


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
webmaster eMKa Slovensko
© Copyright & Webdesign eMKa Slovensko, Powered by phpRS, RSS
Na všetky uvedené fotografie se vzťahujú autorské práva.
[CNW:Counter]